School Captain                                    Adyant Balaji
Head Of Day Scholars                         Agastya Manmohan
Deputy Head of Day Scholars          Rahul Kumar
Head Of Boarders                              Manan Khandelwal
Deputy head of Boarders                 Abhishek Sharma
Chapel Prefect                                    Jalathota Nixon Raymond
Sports Captain                                    Akilesh K.
Music Captain                                     Aakash N.S.
Cultural Secretary 1                           Anurag B.S.
Information Technology Captain     Adithya L H S
Science Secretary                               Sumukh Aithal K
Commerce Secretary                         Rishi Sandil
Pope House Captain                          Eugene Kurian Abraham
Pakenham Walsh House Captain    Bhavesh Bhagat
Pettigrew House Captain                  Arpit S.H.
Thomas House Captain                     Shuvam Mishra
Elphick House Captain                      Praneeth Anand
Humanities Secretary                       Samuel Philip Minas R.

BISHOP COTTON BOYS’ SCHOOL

SENIOR PREFECTS 2017 – 2018

STANDARD XII

  1. Naman Agarwal
  2. Divyansh Agarwal
  3. Abhishek Sarin
  4. Saksham Baid
  5. Ritivik lVladhukar Annapragada
  6. Abel Thomas Shaji
  7. Mehul Agarwal
  8. Atul Ritish Dsouza
  9. Sudhamshu S Rao
  10. Uday Raman
  11. Rohan Ben Joseph
  12.  Timothy Wilfred D Silva
  13. Suryam Agarwal
  14.  Aditya Mutha
  15.  Nishanth R
  16. Cyrus Paul lssa‘c
  17. Sukruth PR.
  18. Johanan Rohan Bhavanasi
  19.  Milind Goyal
  20. Dev Dhanuka
  21. Kommu Joshi Chanukya
  22. Shadaan Shabbir
  23. Paras S Khurana
  24. Mohammad Zeeshan Altamash
  25. Pradhan Sudhanva C. Gowda
  26. Pranay Aaron Roberts
  27. Tarun lmmanuel Kewalramani
  28.  Yograj Singh Deora
  29.  Aman Jaswal
  30.  Abhishek Mehta
  31. Jain J Jain
 

BISHOP COTTON BOYS’ SCHOOL

JUNIOR PREFECTS 2017 – 2018

STANDARD X

  1. Venkatesh k
  2. Kanishk Jain
  3. Prathik U P
  4. Sanath N Bhargav
  5. Yash Kumar
  6. Thannmay M
  7. Aditya Siyal
  8. Karan Manoj Shah
  9. Aman Kumar
  10.  Pooshpal Baheti
  11.  Pranav Jindal
  12.  Imran Rasheed S
  13.  Immanuel Reuben John
  14.  Vishal R. S.
  15.  Muhammad Ashar Reza
  16.  Enoch Mohit Daniel
  17.  Hrithvik S N
  18.  Neel Rai
  19.  Manav Singhi
  20.  Darshan M
  21.  Pranav S Kumar
  22.  Divit Kothari
  23.  Shantanu S Mehta
  24.  Monish N
  25.  Franklyn Emmanuel D
  26.  Jason Das
  27.  Aditya Umesh
  28.  Atyanth A Dutt
  29.  Pravesh Surana
  30.  Atirek Jain
  31.  Gary Gilkrist
  32.  Nikhil P
  33.  Varun Chandra Pendyala
  34.  Matta Ashish
  35.  Abhinav K K
  36.  Tharun Kumar
  37.  George Mathew
  38.  Aviral Bhardwaj
  39.  Gaurav Agarwal
  40.  Rehan Ganapathy M U
  41.  Roshith Paramasivam
  42.  Ashish Jacob Philip
  43.  Kunal E
  44.  Aryaman Misra
  45.  Amartya Mahendra
  46.  Supreeth M K
  47.  Shresht Chandanparambil
  48.  Siddharth Siju
  49.  Jai Pagaria
  50.  Jainam Jain
  51.  Nitish Rathore
  52.  Prabhat Bedida
  53.  Sai Sai Prabhas T
  54.  Vinamra Parakh
  55.  Harsh Mathur
  56.  Kumar Abhimanyu
  57.  Harsh Bohra P
  58.  Aby Thomas
  59.  Daryan Raj B
  60.  Abhinay Kulkarni
  61.  Muhamood Firas Husdsain
  62.  Siddharth Soneja
  63.  Anirudh Chakravarthy K
  64.  Andrew Joshua Panchikal
  65.  Varun Kumar R
  66.  Rishab Krishna Kumar
  67.  Sanjay Karthic S